MAŠKARNÍ PLES – Giuseppe Verdi

MAŠKARNÍ PLES – Giuseppe Verdi

 

 

V tisku se na Mnichovské zpracování Maškarního plesu objevila jen chvála: “Impozantní operní hody.”(Bavorské státní noviny). “Diváci byli u vytržení.” (Südwestpresse). “Celkový triumf.” (La Razon). “Toto zpracování dokazuje, jak může vypadat utopická opera.” (Abendzeitung.)
Bývalý hudební ředitel Bavorské státní opery Zubin Mehta se vrátil do tohoto bájného domu, kde v jednom z foyer visí v bronzovém rámu jeho podobizna, aby zde oslavil 80. narozeniny dirigování.
Verdiho mistrovské dílo ze střední doby poprvé v inscenované produkci. Jeho pozoruhodné obsazení zahrnuje sopranistku Anju Harteros, ztvárňující Amélii poprvé a “s vyplněním každé noty s Verdiovskou intenzitou”, tenora Piotra Beczala jako “vizuálně i hlasově brilantního Riccarda” a Georga Peteana jako “příkladného” Renata (Nové Hudební noviny).
V režii Johannese Eratha vznikla super citlivá hudební produkce. Tento historický příběh nedovolené lásky, spiknutí a zrady se odehrává v surrealistickém, stinném prostředí transformovaného osvětlením a projekcí.
Zvláštní pochvala nadšené kritiky směřovala na mistra Mehta, který “vytváří koncentrované hudební spojení zázračného vedení jeho orchestru a nepřekonatelných hlasů cestou vřelého povzbuzení … Hudebně se představení stalo snem.” (Frankfurter Allgemeine Zeitung).

Program : Maškarní bál – program

Premiéra:Přímý přenos 2.2.2017
Následně záznam
Režie:Johannes Erath
Hudba:Giuseppe Verdi
Hrají:Riccardo Piotr Beczala
Renato George Petean
Amélie Anja Harteros
Ulrica Okka von der Damerau
Oskar Sofia Fomina
Silvano Andrea Borghini
Samuel Anatoli Sivko
Tom Scott Conner
Soudce Ulrich Reß
Améliin služebný Joshua Owen Mills
Žánr:Opera
Délka:3 dějství
2 hodiny a 25 minut
Země vzniku:Bavorská státní opera
Rok výroby:2017
Studio:Rising Alternative
Jazyková verze:cz titulky v obraze
Přístupnost:Přístupný
Formát:DCP 2D